[Отдел безопасности. Мошенничество в страховании ]
Главная » 2012 » Январь » 17 » Порядок привлечения аварийных комиссаров
15:06:17
Порядок привлечения аварийных комиссаров
порядок привлечения аварийных комиссаровЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Державної
комісії з регулювання ринків
фінансових послуг України
23.02.2006 N 5417
 (у редакції розпорядження
Державної комісії
з регулювання ринків
фінансових послуг України
від 27.10.2011 N 671)

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2011 р.
за N 1303/20041

ПОРЯДОК
 залучення Моторним (транспортним) страховим бюро України аварійних комісарів, експертів або юридичних осіб, у штаті яких є аварійні комісари або експерти, для визначення причин настання страхових випадків, розміру збитків та перевірки дій страховика

 1. Цей Порядок розроблений відповідно до пункту 40.3 статті 40 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" та встановлює порядок залучення Моторним (транспортним) страховим бюро України (далі - МТСБУ) аварійних комісарів, експертів або юридичних осіб, у штаті яких є аварійні комісари або експерти (далі - представники МТСБУ), для визначення причин настання страхових випадків та розміру збитків у випадках, що призводять до регламентних виплат з централізованих страхових резервних фондів МТСБУ, та необхідності перевірки дій страховика відповідно до пункту 36.3 статті 36 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

2. У цьому Порядку термін "страховий випадок" уживається в такому значенні:
страховий випадок - це подія, унаслідок якої заподіяна шкода третім особам під час дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за участю забезпеченого транспортного засобу і внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована за договором, та/або подія, яка призводить до регламентних виплат з централізованих резервних фондів МТСБУ.

3. Залучення представника МТСБУ для визначення причин настання страхових випадків, розміру збитків та перевірки дій страховика здійснюється на підставі договору з МТСБУ.

4. Представник МТСБУ відповідно до укладеного договору щодо виконання робіт із з'ясування обставин і причин настання страхового випадку та визначення розміру збитків, а також перевірки дій страховика має права та обов'язки, визначені цим договором. Права та обов'язки аварійного комісара визначаються також Типовим положенням про організацію діяльності аварійних комісарів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.01.98 N 8 ( 8-98-п ).

5. Підставою для з'ясування обставин і причин настання страхового випадку, визначення розміру збитків та перевірки дій страховика є відповідне доручення МТСБУ.
У дорученні повинні зазначатися такі відомості:
дата і місце настання страхового випадку;
відомості про настання страхового випадку;
завдання, яке повинен виконати представник МТСБУ;
перелік матеріалів, що додаються.
Відповідно до договору МТСБУ зобов'язане надати представнику МТСБУ всю наявну в МТСБУ інформацію, що стосується причин настання страхового випадку та розміру заподіяної шкоди.
Доручення МТСБУ передається представнику МТСБУ в письмовій формі. МТСБУ може повідомити представника МТСБУ про настання страхового випадку по телефону з подальшим підтвердженням доручення в письмовій формі.

6. Представник МТСБУ за дорученням МТСБУ повинен протягом 10 робочих днів з дня отримання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду прибути на місце настання страхового випадку та/або до місцезнаходження пошкодженого майна для визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків.

7. Якщо представник МТСБУ не з'явився у визначений у пункті 6 цього Порядку строк та потерпілий скористався своїм правом відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" ( 1961-15 ) самостійно обрати аварійного комісара або експерта для визначення розміру шкоди, МТСБУ зобов'язане відшкодувати потерпілому витрати на проведення експертизи (дослідження).

8. МТСБУ здійснює оплату послуг представників МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих.

  Заступник директора  департаменту стандартів регулювання та нагляду за фінансовими установами В.Логвіновський

Категория: Новости страхования | Просмотров: 767 | Добавил: vuso | Теги: порядок, МТСБУ, госфинуслуг, порядок привлечения аварийных комис